2012-05-18

Gyvas sapnas (DEILD technika)

Gyvas sapnas (Lucid dream) - tai būdas sapnuojant kontroliuoti savo sapnus. Praktikuojant tokį sapnavimą nestabilus sapnas ar užtemimas tikriausiai labiausiai varginantys dalykai, galintys nutikti gyvojo sapno metu. Jūs suprantate, jog sapnuojate ir kitą akimirką baigiasi "mini atsibudimu" arba viskas paskęsta tamsoje, lyg koks užtemimas ar tuštuma. Kai buvau naujokas sapnavime, dažnai susidurdavau su sapno užtemimu. Daugelis sapnų tęsdavosi vos 1-3 sekundes. Tad siūlau būdą kaip stabilizuoti sapnus ir panaudoti "užtemimus". Ši technika dar žinoma DEILD pavadinimu (Dream Exit Induced Lucid Dream, arba "Sapno nutraukimu indukuotas gyvas sapnas"), kai kokiu nors trumpu signalu sapnuojantis pažadintas tiek, kad likti miego paralyžiaus būklėje.
Kai naujokui sapne pavyksta atlikti "realybės patikrinimą" ir suvokti, jog jis sapnuoja, jis arba smarkiai susijaudina, arba papuola į begalinį ratą atsitiktinių minčių ir tai užtvindo sąmonę ir sapnas pradeda nykti virsdamas tuštuma.
Įkritus į tuštumą lieka du pasirinkimai: 

  1. Sugrįžti į sapnavimą (palyginus lengva) 
  2. Pradėti naują sapną arba pratęsti sapną nuo užtemimo (naujokams kiek sudėtinga) 

Darydami "realybės patikrinimą" (tiek sapne, tiek būdraujant) negalvokite "ai, aš žinau, kad tai ne sapnas, bet vis tiek padarysiu patikrinimą". Jei taip, ar panašiai galvojate, tai reiškia, kad esate tiesiog nepasirengę gyvam sapnui. Kas jei tai iš tikrųjų sapnas? Tačiau kadangi Jūs jau save įtikinote, kad tai negali būti gyvas sapnas viskas ko pasieksite - sapno užtemimas. Tačiau viskas vis dar bus Jūsų kontrolėje minutei ar dviem.

Sugrįžti į sapnavimą
Sapnas blėsta, vaizdas darosi išplaukęs ir mažėja fokusavimo tikslumas. Situacija rodos nekontroliuojama, tačiau iš tikro taip nėra, Jūs vis dar greitojo miego fazėje. Viskas ko reikia tai likti ramiam ir sugriebti bet ką, ką matote (jei sapne nieko nėra ką galite pagriebti - nebėkite iki artimiausio stulpo, tiesiog sugriebkite savo marškinėlius ar nosį). Vos tik ką nors sugriebėte - pajuskite prisilietimą.
Kuo daugiau suvoksite per jutimą - tuo sapnas darysis stabilesnis. Pasakykite sau likti ramiu, duokite komandą pasąmonei "maksimalus aiškumas", "intensyviau" ar bet ką, kas padeda Jūsų pasąmonei suprasti ką daryti toliau. Po minutės-dviejų, kai sapnas įgavo tolygų stabilumą (neskubėkite, jei neįgavo), ištraukite iš kišenės "gyvo sapno tablečių", išgerkite vieną ar porą, jos tikrai veikia! Viskas! Sapnas vėl Jūsų kontrolėje.

Pradėti naują sapną arba pratęsti sapną nuo užtemimo/tuštumos
Jei dėl kokių nors priežasčių Jums nepavyko stabilizuoti sapno ir Jūs visiškoje tuštumoje, Jūs vis dar galite pradėti naują sapną ar grįžti į buvusį. Jūs tuštumoje su silpnu savo fizinio kūno suvokimu. Jums liko mažai laiko kol Jūsų greitojo miego fazė baigsis. Viskas, ką reikia daryti - likti visiškai nejudančiam ir atlikti vieną iš žemiau aprašytų metodų:

Greitasis traukinys (vienas mėgiamiausių, kiek sudėtingas, bet patikimas):Laikykitės įsivaizduojamos traukinio rankenos, svarbu tai, kad traukinys lekia šviesos greičiu. Nuostabiausia tai, jog tas objektas nutemps Jus atgal į sapną per kelias akimirkas ir dideliu greičiu. Svarbu įsivaizduoti ir tikėti, jog tas objektas yra pakankamai greitas ir galingas, kad gražintų į sapną. Kai tik sugrįšite - atlikite realybės patikrinimą, stabilizuokitės ir Jūs pasirengę sapnuoti toliau.

Kritimas: Įsivaizduokite (nežiūrėkite), jog čia pat, už Jūsų, yra nedidelis prūdelis ar ežerėlis. Sukryžiuokite rankas ir leiskite sau kristi nugara į vandenį. Kai atsimerksite Jūs būsite arba naujame sapne, arba savo lovoje (klaidingas atsibudimas), geriau bet kuriuo atveju atlikite realybės patikrinimą, stabilizuokite ir Jūs pasirengę sapnuoti toliau.


Taip pat galite kurti ir savus metodus, kad išeiti iš miego užtemimo (grimzdimas į lovą, teleportacija ir pan.), tiesiog atminkite, jog tie metodai turi būti pakankamai greiti.

1 komentaras:

Deimiss rašė...

Ačiū, bandysiu :)